Ogłoszenie

I Charytatywny Bieg o Tron Chrobrego

Zielonogórska Fundacja CSR Profit działająca w partnerstwie z Fundacją Spełnienie ze Szprotawy zaprasza do uczestnictwa w I charytatywnym biegu „O Tron Chrobrego,, który odbędzie się 15 listopada 2015r. w Wiechlicach koło Szprotawy.

Inicjatywa będzie miała charakter lokalny, a jej głównym celem będzie zebranie odpowiedniej puli środków finansowych na organizację w 2016 roku letnich kolonii i półkolonii dla najuboższych dzieci z gminy Szprotawa, znajdujących się pod opieką Fundacji Spełnienie. Drogą do osiągnięcia tego celu będzie promocja zdrowego trybu życia oraz popularyzacja biegania i marszu nordyckiego jako najprostszych form aktywności ruchowej.

Do uczestnictwa w biegu zapraszamy przede wszystkim mieszkańców powiatu żagańskiego oraz zielonogórskiego – zarówno tych doświadczonych, mogących pochwalić się już wieloma sukcesami sportowymi, jak i tych dopiero zaczynających swoją przygodę ze sportem. Ważną grupę odbiorców stanowią również przedstawiciele organizacji pozarządowych, dla których przewidziana została odrębna kategoria biegowa oraz lubuscy seniorzy i młodzież . Należy jednak pamiętać, że wiek nie ma większego znaczenia. Liczy się przede wszystkim pozytywne nastawienie, otwartość do niesienia pomocy innym oraz chęć zmierzenia się z samym sobą.

Bieg zostanie przeprowadzony na dwóch dystansach: 5km i 10 km, których trasa prowadzić będzie przez tzw. „Petlę Wiechlicką”. Pętla wystartuje spod Pałacu Wiechlice i będzie wiodła historycznym traktem szprotawsko-głogowskim, oznakowanym XIX-wiecznymi kamiennymi drogowskazami. Dalej, na odcinku Góry Wiechlickiej będzie mijać dwa poniemieckie cmentarze, piękne wąwozy, elektrownię wodną oraz osobliwe źródełko. Można zatem powiedzieć, że uczestnictwo w biegu będzie nie tylko świetną okazją do sprawdzenia swojej wytrzymałości fizycznej, ale także jedyną w swoim rodzaju szansą do bliższego poznania historii oraz walorów przyrodniczych regionu.

Zainteresowani uczestnictwem w inicjatywie mogą zapisywać się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.super-sport.com.pl oraz poprzez uiszczenie symbolicznej cegiełki w wysokości: 15 PLN za bieg lub marsz na dystansie 5 km lub 25 PLN za bieg lub marsz na dystansie 10 km. Zebrane w ten sposób środki finansowe zasilą konto Fundacji Spełnienie i zostaną przeznaczone na spełnienie dziecięcych marzeń o wakacyjnych podróżach.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym burmistrza gminy Szprotawa, a także miejscowego Nadleśnictwa oraz właściciela Pałacu w Wiechlicach. Patronem merytorycznym zostało Towarzystwo Borów Dolnośląskich, które jest jednocześnie autorem trasy I charytatywnego biegu „O Tron Chrobrego” oraz Stowarzyszenie Zielono Góro Zacznij Biegać, które niejednokrotnie służyło nam pomocną radą na etapie planowania inicjatywy. Ponadto w organizację biegu włączyło się wielu przedstawicieli lokalnego biznesu w tym m.in. firma ZUZ Sp. z o.o., Graffiti PHU, AGAWA Gabinet Masażu, Solarium Pod Palemką, a także Magnolia Sp. z.o.o. z Lubska oraz Partner – Eurotrans z Zielonej Góry.

Serdecznie zapraszamy do zabawy :)

Specyfikacja ogłoszenia

Kategoria:
Data ogłoszenia: 12 października 2015
Autor: Daria
Tagi: , , , , ,